تبلیغات
وبلاگ ابر قهرمانان - بازسازی و ترمیم
مخلص شما حامی خنده و شادی

بازسازی و ترمیم

یکشنبه 14 مهر 1392 01:24 ب.ظ

نویسنده : دنیل پارک
تا حالا دوست داشتین زخم های بدنتون آن قدر سریع ترمیم بشه که دیگه از چاقو و هیچ چیز دیگه ای نترسید؟
من راه حلی دارم که به ترمیم زخم ها سرعت می بخشه اما نه خیلی!
عسل:
در ترمیم زخم هایی که از طریق سوختن بوجود آمدند رو سریع تر ترمیم می کند و همچنین زخم های عفونت جراحی.چگونه عسل در درمان زخم ها مؤثر است؟ 
زمانی که عسل با رطوبت بدن تماس پیدا می کند. آنزیم گلوکز اکسیداز که توسط زنبورها در عسل ایجاد شده است به آرامی آزاد می شود و پراکسید ئیدروژن ضد عفونی کننده به میزان زیادی آزاد می شود و می تواند در حدی که به خود بافت آسیب نرساند، باکتریها را نابود کند.در ادامه با جذب مایعات و مواد مقوی به منطقه آسیب دیده باعث رشد سلولی و جلوگیری از خشک شدن زخم می شود. فعالیت استمیک عسل باعث حضور یک لایه از مایع بین بافتها و بانداژ می شود و باعث می شود در هنگام نیاز بدون درد جابه جا شود و سلولهای جدید پاره نشود.به همین جهت در برخی بیمارستانهای دنیا برای درمان زخم بستراز ترکیبات آن استفاده می شود.
حبوبات:حبوبات دارای پروتیین هستند که پروتیین هم به ترمیم سریع بافت ها کمک می کند همچنین چربی ها را هم می سوزاند حبوبات و پنیر در سالاد میزان پروتئین دریافتی را افزایش دهید. البته بهتر است 2 تا 3 واحد (معادل یک عدد تخم مرغ، یک لیوان شیر یا ماست و 30 گرم گوشت) از این گروه را در روز دریافت کنید تا مطمئن باشید مقدار قابل ملاحظه ای پروتئین به بدنتان می رسد.

اضافه کنم که خوردن شیر ماست و کلا لبنیا هم تاثیر دارند 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 14 مهر 1392 02:04 ب.ظ